Wycieczki szkolne i przedszkolne

Zapraszamy dzieci i młodzież w świat zieleni, przygód i przyrody gdzie mogą poznawać rozmaite zwierzęta przebywając w bardzo komfortowym i nowoczesnym ośrodku. Dla Państwa wygody przygotowujemy gotowe programy wycieczek tematycznych na każdą okazję. Istnieje także możliwość indywidualnego budowania programu i prowadzenia własnych zajęć na terenie naszego gospodarstwa. Jeśli macie swój własny pomysł na temat programu wycieczki i chcielibyście abyśmy go dla Was opracowali i zrealizowali, chętnie sprostamy Waszym wymaganiom.

W programie dla młodszych:

  • Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Warsztaty
  • gry i zabawy ruchowe z Pamiętnika dziadka
  • dyskoteka
  • zajęcia manualne robimy swój pamiętnik
  • przejażdżki bryczką
  • ognisko
  • kręgielna

Cena trzydniowej  wycieczki szkolnej już od 190zł
(Cena nie obejmuje kosztów autokaru)

W programie dla starszych:

  • MRU (wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień)
  • nauka zasad gry w palanta, mecz
  • dyskoteka
  • konkurs strzelecki lub paintball (za zgodą rodzica) 19.00 – kolacja
  • ognisko
  • przejażdżki bryczką

Cena trzydniowej  wycieczki szkolnej już od 220zł
(Cena nie obejmuje kosztów autokaru)

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach to założony w wyremontowanych, zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodek, w którym można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów – kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę czy skład kolonialny oraz poznać przyrodę Doliny

Warsztaty, zabawa, edukacja.

W naszych warsztatach można samodzielnie zrobić wiklinowy wózek, ulepić gliniane naczynia, wykonać woskowe świece, oddzielić śmietanę od mleka, wyciąć skórzany rzemyk, poznać pracę fotografa, być przez chwilę kowalem, praczką, szewcem..

Proponowane gry i zabawy ruchowe dla dzieci są proste, a jednocześnie bardzo atrakcyjne. Uczą dzieci współpracy z innymi, ćwiczą koordynację ruchową, a co najważniejsze – będzie w ich trakcie wiele śmiechu i radości

Dzieci tworzą tutaj własne potrawy oraz poznają nowe smaki i zapachy. Rozwijają swoje umiejętności kulinarne, uczą się higieny i bezpieczeństwa w kuchni, a przede wszystkim urozmaiconego i zdrowego odżywiania. Podczas  zajęć dzieci samodzielnie zrobią ciasto i farsz na pierogi, a następnie zajmą się ich lepieniem i oczywiście degustacją.

Zajęcia manualne to świetna zabawa, wspomagająca wszechstronny rozwój dziecka. Poprzez różnorodne techniki plastyczno – techniczne takie jak malowanie, wyklejanie, wydzieranie, lepienie pozwala dziecku wyrazić siebie. Tworzenie własnych Pamiętników rozwija kreatywność. To właśnie w nich dzieci będą zapisywać najskrytsze sekrety z pobytu na wycieczce szkolnej.

Warsztaty lalkarskie „Teatr lalek” Warsztaty manualne podczas których dzieci będą miały okazje stworzyć własne lalki z przedmiotów codziennego użytku. Dodatkowo nauczą się jak ożywić przedmiot oraz nauczą sie animacji swoimi lalkami. Jest to wspaniała zabawa pobudzająca kreatywność dzieci.

Od 180 lat działa Stado Ogierów prowadzące hodowle koni rasy wielkopolskiej oraz koników polskich. Co roku odwiedzają Stado tysiace turystów chcących skorzystać z uroków przejażdżki bryczką, jazdy wierzchem, czy uczestniczyć w jesiennych biegach św. Huberta. Stado . Interesującymi miejscami są – powozownia (kolekcja powozów z przełomu XIX i XX wieku) oraz szorownie (kolekcja uprzęży). Na terenie Stada rosną interesujace okazy drzew – w parku 700 letni dąb, cztery stare dęby na środku głównego placu, a przed dawnym pałacem rzadkie cyprysy nutkajskie.

W latach 1993-1994 przeprowadzono badania archeologiczne ruin znajdujacego się nad Wartą Zamku. Odbudowano jego południowe (jedno z dwóch) skrzydło – z przeznaczeniem na muzeum – odtwarzając wygląd z czasów Opalińskich. Dla zwiedzających otwarte w czerwcu 1995 roku. W kaplicy Zamku znajduje się muzeum rodziny Opalińskich, z przeniesionymi z kaplicy parafialnej szczątkami rodziny umieszczonymi w zdobionych sarkofagach. Obejrzeć można również znaleziska z prac wykopaliskowych prowadzonych przed odbudową Zamku oraz przedmioty zwiazane z historią Sierakowa. W sali reprezentacyjnej urządzane są uroczyste sesje Rady Miejskiej, tutaj też udziela ślubów Urząd Stanu Cywilnego. Na ostatniej kondygnacji ekspozycja poświęcona przyrodzie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Na Zamku odbywają się liczne wystawy, tradycją stały sie koncerty muzyki klasycznej.

UWAGA W KWIETNIU I WRZEŚNIU 10% ZNIŻKI

CENA OBEJMUJE: uczestnictwo dwóch opiekunów gratis, dwa noclegi (prosimy zabrać własne śpiwory lub pościel), wyżywienie (trzy posiłki dziennie ), Istnieje możliwość zmian w programie.